İnşaat İzolasyonuPOLİÜRETAN ISI YALITIMI
POLYUREA SU YALITIMI
LİKİT POLİÜRETAN SU YALITIMI
SÜRME ESASLI SU YALITIMI
AĞIR ZEMİN KAPLAMA
EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA
POLİÜRETAN ZEMİN KAPLAMA
POLİÜRETAN BETON ENJEKSİYON
POLİÜRETAN SU YALITIMI
ÇATI İZOLASYONU
POLİÜRETAN UCRETE

İzolasyon ya da diğer adıyla yalıtım, çeşitli yalıtım malzemeleri aracılığıyla enerjiye set çekilmesine verilen isimdir. Ortamda sıcaklık (+/-), nem, ses gibi durumlarda transferi azaltmak veya tamamen durdurmak için yapılan işleme izolasyon diğer adıyla yalıtım denir. Enerjinin etkin kullanılmasında izolasyon katkı sağlamaktadır.

Sağlıklı yaşabilmemiz ve enerji tasarrufu sağlamak için yapılarınızın su, ısı, ses izolasyonuna ihtiyacı bulunur. Yaşadığınız ortamların su, ısı ve ses izolasyonunun yapılması sağlıklı bir yaşam için sizlere yardımcı olur. İzolasyon ile birlikte enerji tasarrufuda yapmış olmaktasınız. 

İzolasyon çeşitlerini 6 maddede sıralayabiliriz;

- Dış Cephe Isı Yalıtımı
Kış aylarında soğuk havanın evin içerisine girmesini engellemek için yapılan yalıtım, binanın dış bölgesine yapılmaktadır.

- Çatı İzolasyonu
Çatılarda ısı ve ses izolasyonu yapılmaktadır. Çatıda yapılan izolasyon çatının kullanım alanına göre değişiklikler göstermektedir.

- Pencere İzolasyonu
Ses geçiren ve ısıyı düşüren etmenlerden olan pencereler, izole edilmesi gereken bölgelerden biridir. Cam olarak çift cam kullanmak tek cama nazaran daha faydalı olsa da en iyi seçenek izole edilmiş cam kullanılmasıdır.

- Ses Yalıtımı
Ses yalıtımı işlemi farklı yöntemler kullanılarak yapılmaktadır. Gelen sesin akustiği değiştirilerek yok edilmekle birlikte ses seviyesi en aza indirgenmekte ve farklı bir sesle maskelenmesi ses izolasyonu yöntemleri arasında gösterilmektedir.

- Tesisat Yalıtımı
Tesisat yalıtımı, ısı yalıtımının bir parçası olarak gösterilebilir. Zira amaç, binanın ısısını kontrol altında tutmaktır. Binaların ısıtma ve soğutma tesisatlarının içeride yer alan bölümü izole edildiğinde büyük miktarda enerji tasarrufu sağlanmaktadır. 

- Yangın İzolasyonu
Yangın izolasyonu kısaca yangın çıkmasını önleyecek ve binanın zarar görmemesini sağlayacak önlemler olarak özetlenebilir. Bu izolasyon yapılırken binanın türüne ve planına göre izolasyon işlemi yapılmaktadır.

İnşaat izolasyonu hakkında detaylı bilgi almak için 0216 447 34 35 - 0532 578 86 55 numaralı telefonlardan veya info@orkamuhendislik.com mail adresi üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.